» » Fenerbahçe Austria Wien Karşılaşması Sonrası Şok Eden Yorum

Fenerbahçe Austria Wien Karşılaşması Sonrası Şok Eden Yorum

Fenerbahçe Austria Wien Karşılaşması Sonrası Şok Eden Yorum


UEFA Avrupa Ligi play off maçında Austria Wien'i 4-1 gibi farklı bir skorla yenmeyi başarmış olan Fenerbahçe, gruplara kalmayı başardı. Dün yapılmış olan karşılaşmada oyunla taraftarı adeta mest etmiş olan sarı lacivertlilerde büyük övgüyü alan taraf teknik adam Jorge Jesus oldu. Yazarımız Cem Dizdar, Jorge Jesus'un oyun anlayışını köşesinde anlattı.
UEFA Avrupa Ligi play off turunda ilk karşılaşmasında Fenerbahçe , Austria Wien'i deplasmanda Joshua King ve Serdar Dursun'un golleri sayesinde 2-0 mağlup etmeyi başaran taraf oldu. Yapılacak olan bu maçın zorlu Süper Lig mücadeleleri için sitemiz macizlesports.com adresinden canlı naklen ve kesintisiz yayınlar olacaktır. Sitemize göz atmayı ve dünyadaki bütün spor dallarından haberdar olmayı unutmayın. Rövanşında ise sarı lacivertliler, Kadıköy'de Avusturya takımını konuk etti. İsmail Yüksek, İrfan Can Kahveci (2) ve Mert Hakan Yandaş'ın golleriyle beraber maçı 4-1 kazanmayı başaran sarı lacivertliler, UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kaldı.
Dün yapılan karşılaşma taraftarları çok etkiledi. Spor basını teknik adam Jorge Jesus için övgü dolu sözler söyleyen yazarımız Cem Dizdar da Portekiz kökenli çalıştırıcının oyun anlayışına yorum yaptı.
İşte Cem Dizdarın Yorumu
Münakaşadan beslenen polemikle yaşayanların sayılamayacak kadar fazla bulunduğu ülkemizde bir tür ‘’Adeta ezberleri bozan’’ rolünde olan Jorge Jesus var. Maç öncesi sürekli olarak ‘’Fake’’ atmayı başaran Jesus, kulübünü hemen hemen her karşılaşmada farklı formasyonla beraber, farklı oyuncularla sürdürüyor sahaya. ‘’Üçlü savunmaya karşıt olanları’’ da ‘’Garantici dörtlü savunmacıları’’ da ters köşe yapmayı başaran taraf olmayı çok iyi başarıyor.
Klişe anlatılara göre, şablon oyun ve kadrolara alışmış olan kişilerin Fenerbahçe’nin ilk kaybetmesinin ardından izleyeceği tonu şimdiden tahmin edebiliriz hepimiz. Jesus bir yandan da takımını oynatmayı başaran taraf diğer yandan da futbolun daha doğru anlaşılabilmesi için elinden gelen her şeyi ortaya koymayı her fırsatta zihnimizde yeni pencereler açmayı başaran taraf olmayı çok iyi bir şekilde başarıyor. Ülkemize gelmiş olan birçok gibi yakın tarihte de Domenec Torrent de benzeri çizgideydi, fakat onun için de uygun olmayan bir zaman diliminde oldu. Takım bağlamında da görülenlere göre, uyum fazlalaştıkça Fenerbahçe’nin de saha içindeki neşesi artıyor.
Gittikçe Gelişmeye Devam Ediyor
Gol için gerekenler arasında görünmez bağlar gittikçe artarken oyuncuların da beceri seviyeleri de aynı oranda artıyor. Sahada kim olursa olsun kendinden önceki futbolcuya da düzeni aşma gayreti içinde yer alıyor. Yine de dikkatten kaçmasın ki kolay atıyorlarsa da hala kolay goller yeniyor. Dün akşam rakip takımın taç atışından sonra gelmiş golde bütün takımın etkisiz kalması gibi. Bu önemli bir detay ve çözümün hemen bulunması gerekiyor.
Dün akşam sahanın her tarafında takım olarak da dengeli ve hareketliydi. Fenerbahçe ilk karşılaşmanın rakip üstündeki olumsuz olan etkisinin de çok büyük payı vardı bu durumda kuşkusuz. Ancak her karşılaşma, hem de farklı düzlemlerdeki her maçta gösteriyor ki, gittikçe gelişmeye devam ediyor Fenerbahçe. Ve bu gelişimin de hızı tahmin edilenden daha fazla. Büyük tahminler için de çok erken olsa da defansif sorunları da çözdükleri zaman oynadıkları oyun her konuda iyi olacaktır.