» » Beşiktaş'ın Hollanda uyruklu futbolcusu Wout Weghorst destekçilerimin bende yeri farklı

Beşiktaş'ın Hollanda uyruklu futbolcusu Wout Weghorst destekçilerimin bende yeri farklı

Beşiktaş'ın Hollanda uyruklu futbolcusu Wout Weghorst destekçilerimin bende yeri farklı


Beşiktaş Takım’ının İngiliz ekibi Burnley’den 1 yıllık kiralık olarak takımına aldığı Hollanda uyruklu hücum oyuncusu siyah-beyazlı takıma röportaj verdi.
Beşiktaş Dergisi’ne röportaj veren 30 yaşındaki golcünün söyledikleri şöyle;
Öncelikle biraz çocukluğunuzdan bahsetmek istiyoruz. Alışılagelmiş gibi olmayan bir kariyeriniz var. Genelde çocuklukları zor geçenlerin yıldızlaşmasına aşinayız. Ama siz ailenizin tüm imkanlarına rağmen hayallerinizi takip etmiş ve başarmışsınız. Bu zamanda karşınıza çıkan zorluklar neler?
Wout Weghorst: Tabii ki çok keyif aldığım bir çocukluğum oldu. Ailem her konuda bana çok fazla destek oldu. Kendimi bildim bileli futbolcu olmak istiyorum. Şükürler olsun ki şanslıydım ve profesyonel bir oyuncu olmayı başardım. Herkes gibi ben de zorluklar yaşadım. Tam olarak bir kulübün altyapısında oynayamadım. Seçilebilen futbolcu olmayı başaramadım gençken ama yılmadım. Hayallerimin peşinden gittim ve profesyonel bir futbolcu olmayı başardım.
- Anneniz sizi anlattığı bir röportajda, "Hamileyken Wout’un karnımı tekmelediği gibi hiçbiri tekmelememişti" diyor. Haliyle annenizin futbolculuk için sıcak kanlı olduğu anlaşılıyor buradan. Diğer aile üyelerinizin yaklaşma biçimi nasıldı bu duruma?

Wout Weghorst: Evet, doğru. Annem bu durumu sürekli söyler. Annem, küçükken henüz bebek beziyle dolaşırken, diğer bebek bezlerine de tekme attığımı anlatır. O aşağıda yemek pişirirken, temiz bebek bezleriyle top yapıp oynadığımı ve onları aşağı fırlattığımdan da bahseder durmadan. Haliyle, en baştan beri benim destekçim. Ailemin diğer fertleri de aynı şekilde, kardeşlerim de beni çok desteklediler. Ve futbol kariyerim boyunca da bana destek vermeye devam ettiler.
Hepsine çok fazla teşekkür ediyorum. Herkesin ailesi bu kadar destekçi olmayı başaramıyorum. Bu konuda ben çok şanslıydım.
Başarılı takımlar arasında yer alan Beşiktaş'ın Süper Ligi karşılaşmalarını sitemiz macizlesports.com adresinden takip edebilirsiniz.