» » Everton'a, Chelsea maçı pahalıya mal oldu

Everton'a, Chelsea maçı pahalıya mal oldu

Everton'a, Chelsea maçı pahalıya mal oldu


Premier Lig'in ilk günlerinde Everton taraftarları önünde Chelsea'ye 1-0 yenilerek ve yıla mağlubiyetle başlangıç yaptı. Ancak Lampard'ın takımı bu karşılaşmada 3 puanı elden bırakmadı, Ben Godfrey'le, Yerry Mina'yı da sakatlandı Fibula kemiği çatlayan Godfrey'in en az 3 ay boyunca sahalardan uzak kalacağı söylenirken, Mina'nın da bileğindeki bağlarda zorlanma olduğu kaydedildi.
İngiltere Premier Ligi'nin ilk gün ki karşılaşmasında Everton sahasında Chelsea'yi ağırladı. Geçtiğimiz yıl hayal kırıklığa uğrayan ve sadece 4 puanla kümede kalan Maviler ile yeni yıl hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyleyen Chelsea'nin karşılaşmasında galip gelen Thomas Tuchel'in takımı oldu. Chelsea 45. dakikada Jorginho'nun penaltı vuruşundan attığı golle maçı 1-0 skorla kazandı.
Ameliyatı güzel geçti ama istenildiği gibi değil
Ancak Everton bu karşılaşmada sadece 3 puanı kaybetmedi... Frank Lampard'ın kulübüne Chelsea maçı çok kötü geldi, 18'de sakatlık geçirerek maçtan ayrılan Ben Godfrey'in fibula kemiğinde çatlak oluştu. macizlesports.com İngiliz kökenli futbolcunun ameliyatı iyi geçti, fakat en az 3 ay boyunca maçlarda görev alamayacağı basına duyuruldu.
Dönüşü ne zaman bilinmiyor
70.dakikada Yerry Mina sakatlığı sebebiyle maçtan çıkmıştı. Yerini Ruben Vinagre'ye veren Kolombiya asıllı futbolcunun da ayak bileğindeki bağlarda zorlanma olduğu basına açıklandı. Ancak Mina'nın sahalara dönüş zamanı ile ilgili net bir bilginin yapılacak detaylı olarak sağlık kontrollerinden sonra karar verileceği basına yansıtıldı.