» » Flavio Al Taawona Transfer Edildi

Flavio Al Taawona Transfer Edildi

Flavio Al Taawona Transfer Edildi


Geride bırakılan ve Trabzonspor’un şampiyon olduğu yılı Karadeniz devi Giresunspor'da kiralama yolu ile tamamlayan ve bonservis bedeli Karadeniz devi Trabzonspor’da bulunan ön libero oyuncusu Flavio, Arabistan Süper Liginin köklü takımlarından Al Taawon'a resmi olarak katıldı.
Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’un resmi internet sitesinden, Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılmış olan açıklamada, ön libero oyuncusu Flavio'nun, Al Taawoun Saudi FC'ye, satın alma maddesi ile birlikte 1 seneliğine kiralık olarak gönderildiği ve kiralama ücreti olarak 300 bin avro alınacağı ifade edildi.
Yapılan sözleşmenin detay kısmında ise başarılı ön libero oyuncusu Flavio’nun satın alma maddesi 3 milyon avro olarak belirlendi.
2 sezon öncesinde Brezilya Süper Ligi takımı Bahia'dan 1.5 milyon avro bonservis ücreti ile beraber Karadeniz devi Trabzonspor'a transfer edilen ve şu anda 26 yaşında olan başarılı futbolcunun Karadeniz devi Trabzonspor futbolcunun Trabzonspor ile 2 sene daha kontratı var.
Deneyimli ön libero oyuncusu Flavio, geride bırakılan sezonda Giresunspor forması ile 37 resmi karşılaşmada görev alırken 1 gol atıp 4’de asist yapmıştı.
Karadeniz devi Trabzonspor KAP’a yapmış olduğu resmi açıklamada, "Başarılı orta saha oyuncumuz Flavio Mederios Da Silva'nın, Suudi Arabistan temsilcisi Altaawoun Saudi FC'ye, 1 senelik, satın alma seçeneği ile birlikte kiralık anlaşma yapılmıştır. Yapılan sözleşmede, Altaawoun Saudi FC, camiamız Trabzonspor’a, kiralama ücreti olarak 300.000 avroluk bir ödemede bulunacaktır. Arabistan temsilcisi Altaawoun Saudi FC, satın alma maddesini aktif etmesi durumunda, takımımıza, 3.000.000 Avro kontrat feshetme bedeli verecektir." ifadelerine yer verdi.
Geçtiğimiz sezonu Giresunspor’da kiralama yolu ile tamamlayan başarılı ön libero oyuncusu Flavio’nun yapacağı tüm mücadeleleri maç izle seçeneğine girerek, sitemiz macizlesports.com adreslerinden izleyebilirsiniz.